Když mi nedáš, vezmu si sám. Mladík se nesmířil s odmítnutím a ženu znásilnil

OLOMOUC – Policie informovala o případu znásilnění 26leté ženy 19letým mladým mužem v Olomouci. Žena nejprve mladému muži přislíbila sex za úplatu, nakonec si však vše rozmyslela. Muž se s odmítnutím nedokázal smířit a ženu na odlehlém místě znásilnil.

V polovině ledna ve večerních hodinách se 26letá žena náhodně seznámila na Hlavním nádraží Olomouc s 19letým mužem. Dvojice se po krátké konverzaci měla dohodnout na sexu, za který měl mladík zaplatit. Žena nakonec změnila názor a muži sdělila, že si vše rozmyslela a pohlavní styk nechce. Muž se s odmítnutím nedokázal smířit a ženu měl násilně odvléct na odlehlé místo. Poté došlo k souloži, proti její vůli. Ve chvíli, kdy docházelo k aktu, měl kousek od dvojice projíždět cyklista. „Žena využila situace a začala křičet o pomoc, čehož se násilník zalekl a pustil ji. Zcela nahá utekla na nedalekou benzínovou čerpací stanici, na které požádala personál o pomoc a přivolání policie,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Olomoučtí kriminalisté začali po násilníkovi usilovně pátrat. Prověřovali veškeré dostupné informace a poznatky, vyhodnocovali zajištěné stopy a kamerové záznamy z okolí. Zhruba do dvou měsíců od oznámení znali informace k totožnosti možného pachatele. Vzhledem k odůvodněným skutečnostem zahájili kriminalisté trestní stíhání mladíka pro zvlášť závažný zločin znásilnění. V současné době je obviněný stíhán na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí 2 roky až 10 let za mřížemi.