Městská policie ve Valašském Meziříčí loni nezahálela

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Přes třicet tisíc přestupků, pomoc pro seniory v nouzi, odchyty zatoulaných zvířat nebo forenzní značení kol. Strážníci ve Valašském Meziříčí měli minulý rok plné ruce práce, přesto se na jejich práci podepsala pandemie koronaviru.

„Řešili jsme celkem 30 033 přestupků, což je o téměř 1 800 méně než v roce 2019. Svůj podíl na tom měl vládou vyhlášený nouzový stav a s ním spojená omezení pohybu občanů,“ vypráví ředitel Jan Camfrla. Kromě toho také městští policisté kontrolovali dodržování koronavirových opatření. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení povolené rychlosti v obci, celkem v 28 125 případech.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nezapomínalo se ani na seniory a fungovala pro ně nepřetržitá pomoc SOS Senior. Pomocí nouzového tlačítka se občané na městskou policii obrátili v 96 případech. Ve spolupráci s Policií České republiky jí hlídky předaly šest hledaných osob, zapotily se při odchytu toulavých zvířat, kterých bylo 102 a také provedly forenzní značení 368 kol a kompenzačních pomůcek.

Městská policie Valašské Meziříčí měla na konci roku 2020 celkem 36 zaměstnanců, z toho 29 strážníků, jednoho čekatele a šest preventistů kriminality. V letošním roce se chce zaměřit na potírání výskytu nelegálních drog v ulicích a jejich podávání mladistvým, dohled nad veřejným pořádkem a boj proti alkoholismu.