Mladík se zákazem řízení se nehodlal vzdát volantu. Na verdikt soudu teď bude čekat za mřížemi

Auto nabourané do prodejny večerky v Bludově, foto PČR

ŠUMPERSKO – Dohru v podobě vazebního stíhání má příběh nepoučitelného mladíka, který se nehodlal vzdát volantu. Přestože nemá řidičák a za volant znovu a znovu usedal pod vlivem drog, řízení se nehodlal vzdát a policisté ho několikrát přistihli i přes vyslovený zákaz řízení.

Poprvé policisté zastavili 21letého mladíka ve čtvrtek 13. května v Bělé pod Pradědem, část Adolfovice. Řídil motorku Kawasaki Ninja bez registrační značky. V evidenci řidičů policisté zjistili, že mladý muž není držitelem žádného řidičského oprávnění a také má až do listopadu 2022 vysloven zákaz řízení. Mladý řidič měl navíc pozitivní test na THC. Lékařskému vyšetření a odběru krve se odmítl podrobit. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Téhož mladíka přistihli policisté také 14. června v devět hodin večer za volantem Citroenu na pěší stezce mezi Bludovečkem a Bludovskou ulicí v Šumperku. Vůz neměl registrační značky, ty měly být uloženy v depozitu, a navíc byl ve velmi špatném technickém stavu. I v tomto případě byl mladík pozitivní na THC a na amfetamin/metamfetamin.

Jen o pár dní později, 22. června před devátou hodinou ráno, zaregistrovali policisté v Zábřehu jim již známou tvář za volantem dalšího auta. Za Polem, které pokračovalo směrem na Šumperk, se proto vydali. Kvůli silné hustotě provozu se řidiče pokusili zastavit až u Habermannovy vily. Na výzvu k zastavení vozidla však řidič nereagoval, naopak sešlápl plyn a snažil se hlídce ujet. Bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní řidiče, kličkoval mezi jedoucími auty, s dáním přednosti v jízdě vozidlům v křižovatce u zámku v Bludově si také těžkou hlavu nedělal a pokračoval směrem do centra obce. V ulici Nová Dědina však v důsledku nepřiměřené rychlosti ztratil kontrolu nad řízením a jízdu zakončil nárazem do zdi prodejny večerky. Při havárii se lehce zranil. Nikomu dalšímu naštěstí neublížil. Po lékařském vyšetření putoval do policejní cely.

Krátce po propuštění a dušování se, že se už dostatečně poučil, ho policisté opět přistihli při řízení. Tentokrát prý jen v úmyslu přeparkovat vůz. I v tomto případě měl pozitivní test na drogy. Ovšem soud ho už poslal rovnou za mříže, kde si bude muset počkat na jeho konečný verdikt. „Nezodpovědný mladík již čelí obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze dle trestního zákoníku uložit až dvouletý trest odnětí svobody,“ objasnila Vybíhalová.