Policisté zpacifikovali muže, který zadržoval ženu jako rukojmí

Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích zasahovaly ve středu odpoledne desítky policistů (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích zasahovaly ve středu odpoledne desítky policistů. Muž se zbraní zde v jednom z obchodů zadržoval ženu. Ta, jak navíc posléze policisté zjistili, byla zraněna.

Krátce před třetí hodinou obdrželi jihočeští policisté oznámení o muži, který zadržuje v jednom z obchodů na náměstí Přemysla Otakara II. v krajském městě, ženu. „S mužem nejprve hovořil policista z obvodního oddělení České Budějovice – město a následně několik desítek minut vyjednavači ze zásahové jednotky,“ popsal situaci policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ten dále uvedl, že diskuse s mužem evidentně díky jeho zmatenosti a zvláštním požadavkům nespěla k závěru, navíc vyjednavač zjistil, že žena je zraněna. „Ve vhodném okamžiku provedli policisté proti muži zákrok. Agresora zpacifikovali a ženu, která byla zraněna, předali do péče záchranářům,“ sdělil Bajcura.

Kriminalisté nyní zjišťují veškeré okolnosti případu, především motiv jednání muže. „Pachatel byl převezen k dalším úkonům na službu kriminální policie a vyšetřování. Další informace k případu sdělíme hned jak to situace umožní,“ dodal policejní mluvčí.