Školu čekají další stavební úpravy

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Základní uměleckou školu čekají rozsáhlé stavební úpravy ve výši desítek milionů korun. Je počítáno s bouráním a vybudováním nové spojovací chodby mezi objekty nebo k opravám některých pavilonů. Stavět by se mělo začátkem dalšího roku.

Základní umělecká škola Střezina se v minulosti dočkala nového parkoviště a nyní ji čekají úpravy některých pavilonů. Mělo by dojít i k zateplení fasády a opravě střechy, v plánu jsou také veškeré vnitřní rozvody. Předpokládá se, že půjde o investici v řádech desítek milionů korun, výsledná částka bude však známá až po výběrovém řízení na zhotovitele stavby. „V rámci této etapy dojde k rekonstrukci tanečního a výtvarného pavilonu a postaví se také nová krytá spojovací chodba, která nahradí tu stávající. Předpokládáme, že by stavební práce mohly být zahájeny nejpozději začátkem příštího roku,“ říká za město Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.