Uzavírka zkomplikuje od soboty do pondělí provoz na D1

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Na celých 48 hodin bude během nejbližších volných dní kompletně uzavřena dálnice D1. Důvodem je probíhající demolice nadjezdu Kaliště. Řidiči budou mít k dispozici dvě objízdné trasy.

K uzavření dálnice dojde v sobotu 3. července ve 20:00, znovu otevřena bude v pondělí 5. července ve 20:00. Během této doby budou odstraněna tři pole nosné konstrukce nadjezdu a zbourána spodní stavba včetně základů obou opěr a zbytků stojek. Nepůjde o klasickou demolici, ale o postupné rozřezání a pomocí jeřábu snesení částí více než 7 metrů vysokého nadjezdu na určenou plochu. Zde dojde k jejich dalšímu dělení, nakládce a odvozu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Uvedený termín byl zvolen proto, že se jedná o jediné možné časové okno s výrazně nízkou intenzitou zejména nákladní dopravy, protože o nedělích a státních svátcích platí v době od 13:00 do 22:00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 tun. Uzavírka se zároveň vyhne odjezdové špičce v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne a návratové špičce v úterý (poslední den prodlouženého víkendu – státní svátek).

Na dobu uzavírky jsou naplánovány tyto dvě objížďky:

– pro vozidla do 12 tun (obousměrně): MÚK Mirošovice (EXIT 21) – silnice I/3 (Mirošovice) – silnice II/112 (Benešov) – silnice II/110 (Benešov, Soběhrdy, Kozmice) – MÚK Ostředek (EXIT 34)

– pro vozidla nad 12 tun (obousměrně): MÚK Mirošovice (D1, EXIT 21) – silnice I/3 (Mirošovice, Bystřice, Olbramovice, Votice, Miličín) – dálnice D3 – MÚK Měšice (D3, EXIT 79) – silnice I/19 (Tábor-Zárybničná Lhota, Chýnov, Dolní Hořice- Kladruby, Dolní Hořice-Lejčkov, Obrataň, Čížkov, Pelhřimov-Starý Pelhřimov) – MÚK Humpolec (D1, EXIT 90)