Užijte si farmářský den s bohatým doprovodným programem

Znojmo – první srpnovou neděli se v areálu minoritského kláštera koná lákavá akce Farmářský den v muzeu s hlavním tématem ´“Lidové tradice a obyčeje“.

Těšte se především na farmářský trh, naleznete zde pouze nejlepší regionální pěstitele a výrobce. Mimo jiné si můžete vychutnat vynikající víno z Dobré vinice, dobroty z Venkovské zahrady, sýry z Jezeřan-Maršovic, čaje a bylinky z Aleje a mnoho dalšího.

Doprovodný program je bohatý. Poslechnete si cimbálovou muziku, zhlédnete ukázky řemesel a na své si přijdou i nejmenší návštěvníci. Pro děti totiž budou k dispozici připravené zábavné aktivity. A nezapomeňte také na dvě výstavy na znojemském hradě s tématikou lidových tradic a obyčejů. První nese název Lidové tradice Znojemska a druhá Morava v díle Joži a Franty Uprkových.

Chcete-li zažít neopakovatelnou atmosféru v krásném jihomoravském městě, buďte u toho! Farmářský den je naplánován na 1. srpna 2021 od 10.00 do 16.00 v Minoritském klášteře, Přemyslovců 6, Znojmo. Farmářský trh proběhne na Rajském dvoře a v křížové chodbě minoritského kláštera, aktivity pro děti pak v zadním traktu. Přijďte, jste srdečně zváni!