V brněnské jídelně se vaří obědy pro zdravotníky, kteří pomáhají v zasažených obcích

Foto: Z. Kolařík

BRNO – Od dnešního dne v jídelně na náměstí Svornosti připravují kuchaři obědy, které se poté dováží do tornádem postižených vesnic. Pro pracovníky integrovaného záchranného systému tak denně dorazí pět set obědů.

Brno již od prvních dní pomáhá zasaženým oblastem na jižní Moravě. Zasílá balíčky jídla, městské části nabízejí náhradní bydlení a společnosti pomáhají finančně i materiálně. Nyní se ještě zapojí kuchaři a kuchařky, kteří připravují stravu pro členy integrovaného záchranného systému. Radní spolupracují s krajským krizovým štábem a nyní dostali požadavek na každodenní zajištění 500 obědů. „Okamžitě jsme vytipovali vhodné zařízení, kterým je školní jídelna na náměstí Svornosti, která byla shodou okolností nedávno vybavena novým náčiním. S vařením začínáme 1. července a počítáme s poskytováním stravy do konce prázdnin. Veškeré náklady na přípravu jídel ve výši 1,271 milionu korun budou hrazeny z rozpočtu města,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na začátku roku byla kuchyně vybavena tlakovým kotlem za 1,2 milionu korun, takže je na vaření jídel připravená. Na nákupu se podílelo město Brno a městská část Žabovřesky. Momentálně školní jídelna hledá dobrovolníky s potravinářským průkazem na balení jídla do krabiček v období prázdnin.