V Rožnově zahájí prázdniny třídenními slavnostmi. Zpívající vlak budou hlídat četníci

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – První prázdninový víkend oslaví v Rožnově ve velkém stylu. Od pátku 2. do neděle 4. července bude Valašské muzeum v přírodě hostit třídenní festival Rožnovské slavnosti. Na ty se návštěvníci mohou vydat historickým parním vláčkem, který má naplánovanou první letní jízdu.

41. Mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti uvítá během tří dnů téměř 800 účinkujících z Valašska a dalších koutů naší země. „Těšit se můžeme například na galaprogram VUS Ondráš, tradiční soutěž v odzemku, hudební pořad o gajdoších, vystoupení dětských a dospělých folklorních souborů, připomínku jubileí významných osobností regionu,“ přiblížila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V sobotu vyjede do Rožnova Zpívající vlak tažený historickou parní lokomotivou Velký Býček. Kromě muzikantů na peróně i ve vagónech čeká cestující jedna novinka. Atmosféru dokreslí prvorepublikoví četníci v uniformách stejného typu, které mohli diváci vidět v seriálu Četníci z Luhačovic. „K vidění budou také o něco mladší kostýmy z 30. let minulého století, které se proslavily v seriálu Četnické Humoresky. Četníci v krásných dobových uniformách budou hlídat vláčky Rožnovského parního léta ve vybraných termínech, jejich zatím první potvrzená jízda je právě nyní v sobotu 3. července,“ láká destinační manažer města Marek Havran.

Jízdenky lze zarezervovat i koupit na místě

Jízdní řád Rožnovského parního léta 2021 je oproti minulým sezonám jen nepatrně pozměněn. V každém ze čtyř termínů parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9.50 a 13.10, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí pojede v 11.12 a v 15.34.

Rezervace míst k sezení bude pokaždé ohlášena na facebooku města a události Rožnovské parní léto. Jízdenky můžete zakoupit v předprodeji na kterékoliv pokladně Českých drah, zbývající budou do vyprodání kapacity prodávány v den konání akce přímo u vlaku a během jízdy. Cena jízdného je 80 korun, snížené jízdné stojí 40 korun a děti do šesti let mohou jet zadarmo.