VIDEO: Tisícovka jihomoravských hasičů stále odstraňuje následky tornáda

zdroj: HZS JMK

BŘECLAV, HODONÍN – V oblasti zasažené tornádem hasiči pokračují v odstraňování následků. Ve středu na místě zasahovalo kolem 1000 hasičů s téměř 250 kusy techniky.

V průběhu středečního dopoledne opravovali hasiči některé plachty na střechách stovky domů, které se poškodily během noční bouřky. Současně dál pokračují v likvidačních pracích v pěti obcích: Mikulčice, Lužice, Hrušky, Moravská Nová Ves, Hodonín včetně lokality Pánov. Dokončuje se rozebírání poškozených střešních konstrukcí, odklízí se odpad a zprůjezdňují se komunikace. Odváží se suť na tři hlavní odkladiště: Mikulčice, Hrušky, Hodonín. Ostatní provizorní skládky se postupně sváží na tato tři místa. Na skládkách hasiči vytvořili zázemí pro zasahující. „U některých postižených lokalit odhadujeme, že ještě nebyla odklizena ani polovina území, například v Mikulčicích a Moravské Nové Vsi,“ uvedl tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Postupně se pracuje na obnově dodávek elektřiny v zasažených oblastech. Ty jsou také z velké části odpojeny od plynu. Lokalitu Hodonín-Pánov zásobují Vodárny a kanalizace Hodonín pitnou vodou. „Budeme pokračovat v očistě ulic, plachtování, odstraňování popadaných stromů, vyklízení objektů, odvozu a skládkování suti a tak dále,“ dodal Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.