Známe program šternberských ‚Čtvrtků na náměstí‘. První koncert zazní dnes

ŠTERNBERK – Každý druhý čtvrtek až do poloviny září oživí atmosféru na šternberském Hlavním náměstí koncert. Cyklus je nazván ‚Čtvrtky na náměstí‘, město nyní zveřejnilo jeho kompletní program. První koncert si můžete přijít poslechnout už dnes.

V tomto článku jsme vás informovali o připravované sérii koncertů na Hlavním náměstí ve Šternberku pro letošní léto. Cyklus je nazván „Čtvrtky na náměstí“. „Jednotlivé koncerty zpestří atmosféru letního dne odpočívajícím na lavičkách, návštěvníkům restauračních zahrádek nebo prostě jen tak náhodným chodcům,“ představila cyklus ředitelka Městských kulturních zařízení ve Šternberku Marie Velká. Městská kulturní zařízení ve spolupráci s městem sérii koncertů připravují.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

První koncert zazní už dnes mezi 17. a 18. hodinou. Pro letní pohodu zazpívá Petra Zindler, která působí v olomouckém divadle, kde ztvárnila několik muzikálových rolí. Je písničkářka, textařka a ve svém volném čase i malířka. Je autorkou textů covidových hitů Nezoufej a Hej stůj. Do jejího repertoáru patří jak skladby populární hudby, jazzu ale i autorské skladby. Koncert pro Šternberk bude složen hlavně z vlastních písniček.

Ve stejném čase se dále uskuteční tyto koncerty: 15. července zahraje olomoucká pop-rocková kapela Fantajm, 29. července skupina Ozembóch zahraje retroguláš od Čechomoru až po Káju Gotta, 12. srpna vystoupí jedinečný Tamburašský soubor Brač ze Studénky, který vám zahraje na méně známé drnkací nástroje, 26. srpna zahraje šternberská pop-rocková kapela Endorfiny a 16. září zazní lidová hudba se stopu dávné keltské kultury v podání Kelt Grass Band.