Bohdalová, Svěrák nebo Jára Cimrman. Na letošní „Filmovku“ přijedou hvězdní hosté

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Na cestu historickým, současným a česko-slovenským filmem se od 6. do 12. srpna vydají návštěvníci 47. Letní filmové školy. Srdce Slovácka přivítá výjimečné hosty a proběhne i několik předpremiér. Prodej akreditací a ubytování je už v plném proudu.

Letní filmová škola bude sice kratší, návštěvníci však nebudou v programu o nic ochuzeni. „Historie představí dílo Akiry Kurosawy či úplně prvního Fantomase z roku 1913, díla německého expresionismu doprovodí živá hudba, například Ai fen, Jiří Bárta či Nauzea Orchestra. Ale nejen filmem je člověk živ, a proto jsme připravili řadu atraktivních doprovodných akcí. Na Filmovku zavítá například Divadlo Járy Cimrmana, vystoupí Dan Bárta, vystavíme skicy k filmu V síti,“ láká programová ředitelka Iva Hejlíčková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

I přípravy letošního ročníku provázely mnohé nejasnosti, organizátory však poháněla láska k festivalu i snaha o oživení kulturního života v naší zemi. „Těší nás proto přislíbená účast výjimečných hostů jako jsou Jiřina Bohdalová, Zdeněk Svěrák, Martin Huba, Goran Marković, Jarosław Kamiński či Sergio Castro San Martín. Dojde na několik předpremiér českých filmů včetně velmi očekávaného Šulíkova snímku Muž se zaječíma ušima, kterým letošní ročník otevřeme,“ přiblížila chystaný program ředitelka festivalu Radana Korená.

Úsilí o uskutečnění Letní filmové školy i v nelehké době ocenil starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. „Z Filmovky mám každoročně radost, letos stejně jako loni okořeněnou tím, že se festival vůbec bude konat. Vůle Asociace českých filmových klubů a její snaha přehlídku uskutečnit i v nelehké, koronavirem poznamenané době je obrovská a my se jako hrdý hlavní partner festivalu snažíme o nastavení těch nejlepších podmínek. Těším se, že Hradiště opět ožije filmem a že se k nám přijedou lidé bavit,“ prohlásil starosta Blaha.