Hasiči zasahovali u deseti bouraček. Došlo nejen ke zraněním, ale také k úmrtí

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet osobního auta s cisternou, náraz vozidla do mostku a srážka osobního auta a kamionu, i takové byly zásahy profesionálních a  dobrovolných hasičů napříč krajem během včerejšího dne.

Na Hradecku došlo ke čtyřem dopravním nehodám. V královéhradecké metropoli se v Habrmanově ulici, krátce po půl deváté ráno, se stala bouračka dvou osobních aut. Při nehodě to odnesla také pouliční lampa. Na místo přispěchala také zdravotnická záchranná služba, která po zkontrolování všech osob konstatovala, že naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Místní profesionální hasiči z centrální stanice zajistili místo nehody a zlikvidovali uniklé pohonné hmoty. Nezletilé účastníci nehody odměnili hasiči za jejich statečnost hračkou – dráčkem Záchranáčkem.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K další nehodě došlo opět v Hradci Králové, krátce před jedenáctou hodinou dopoledne, na kruhovém objezdu u ČKD. Zde se srazilo osobní auto s cisternou, nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Na místě zasahovali místní profesionální hasiči ze stanice Pražská.

Další bouračka se stala kousek o místa předcházející nehody, v blízkosti kruhového objezdu u ČKD. Krátce před jedenáctou hodinou dopolední zde bourala dvě osobní auta. „Jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Krátce po sedmé hodině večerní došlo mezi obcemi Libníkovice a Jílovice k nehodě osobního auta, které narazilo do stromu a zůstalo stát v příkopě. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem. Hasiči zajistili auto proti vzniku požáru.

Na Jičínsku došlo k jedné dopravní nehodě a to krátce před půl dvanáctou v noci. Mezi Milovicemi u Hořic a obcí Klenice se srazilo osobní auto s kamionem. Naštěstí při střetu nedošlo k žádnému zranění. Osobní vozidlo skončilo v poli a kamion zůstal stát v křižovatce. Profesionální hasičská jednotka z Hořic zabezpečila místo zásahu, vrátila zpět osobní auto na silnici a předala místo k vyšetřování policistům.

Na Náchodsku došlo ke třem bouračkám. Profesionální hasiči z Náchoda museli vyrazit, krátce před půl sedmou ranní, k nehodě na silnici č. 567 v Hronově v části Zbečník. Zde narazilo osobní vozidlo do mostku. „Hasiči zajistili místo zásahu, postarali se o likvidaci uniklých provozních kapalin a po odtažení automobilu mimo komunikaci provedli úklid vozovky,“ říká Martina Götzová.

V Novém Městě nad Metují došlo ke srážce tří osobních aut v ulici 1. máje, krátce po poledni. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Zasahující profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka Nového Města nad Metují zasypali uniklé pohonné hmoty a postarali se o úklid vozovky.

Po srážce osobního auta se zvěří, ke které došlo v Polici nad Metují, krátce po třetí hodině odpolední, přispěchali profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Jednotky se postaraly o úklid silnice.

Na Trutnovsku došlo ke dvěma dopravním nehodám. V Trutnově zasahovali místní profesionální hasiči u bouračky v části Volany v ulici Valy. Zde, krátce po jedné hodině odpolední, havarovalo osobní vozidlo, které se převrátilo přes střechu a zůstala v něm uvězněna jedna osoba. Jednotka zraněného vyprostila a předala do péče záchranářů. Po zajištění místa nehody a zabezpečení havarovaného automobilu si místo zásahu převzali policisté.

Ve Chvalči v části Petříkovice se, krátce po sedmé hodině večerní střetlo osobní auto s motorkářem. Na místo se okamžitě vydali profesionální hasiči z Trutnova. Řidiči motocyklu byla okamžitě poskytnuta první pomoc, jednotka následně pomáhala záchranářům při provádění resuscitace. Přes veškerou snahu, bohužel motorkář svým zraněním podlehl. Hasiči se po policejním zdokumentování postarali o úklid vozovky.