Jihomoravské děti se můžou těšit na volňásky do zoo nebo planetária

Ilustrační foto

BRNO – V rámci projektu Chytré prázdniny obdrží žáci prvních stupňů jihomoravských škol šest volných vstupenek do vybraných institucí. Také na ně čeká zábavný zpravodaj, kde se dozví tipy na výlety.

Do projektu je zapojeno šest institucí zaměřených na vědu, techniku, historii a poznání. Jsou jimi Archeopark Pavlov, Hvězdárna a planetárium Brno, Mohyla míru, Muzeum Boskovicka, VIDA! science centrum a Zoo Brno. Odebírat lze také zpravodaj Chytré prázdniny, který dvakrát měsíčně nabídne tipy na nevšední výlety s dětmi po celém regionu. Odběr je možný na stránkách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„I letos se na volňásky může těšit zhruba 40 tisíc dětí z prvních až pátých tříd základních škol. Všechny zapojené instituce si připravily bohatý program, který stojí za zhlédnutí. Brno a celý Jihomoravský kraj oplývají mnoha krásami a letní měsíce jsou nejlepší dobou pro jejich objevování,“ podotkla primátorka Markéta Vaňková.

Loni se do akce zapojilo na šest tisíc dětí, pro něž vyšlo 15 zpravodajů s 1500 odběrateli. Připravena byla speciální sběratelská hra, ve které bylo možné získat tematické placky. Celkem se jich rozdalo pět tisíc, všech pět nasbíralo devadesát dva dětí.