Kamión se na Zlatohorsku převrátil do příkopu. Vyprošťovat se bude dnes odpoledne

ZLATOHORSKO – Oznámení o havárii dostala policie včera o půl deváté ráno. Řidič kamionu se v katastru obce Mikulovice na Zlatohorsku míjel s protijedoucím osobákem, přitom najel na krajnici a převrátil se do příkopu.

„Ve čtvrtek 1. července 2021 o půl deváté ráno jsme přijali oznámení o havárii nákladní soupravy, k níž došlo na silnici II/457 v katastru obce Mikulovice,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Podle prvotních informací 31letý řidič jedoucí ve směru na Terezín se míjel s protijedoucím osobním autem a najel se soupravou na krajnici. Ta však její tíhu neunesla a řidič s návěsem sjel do příkopu. Poté, co postupně narazil do dvou stromů, se souprava přetočila na pravý bok a na přilehlou pastvinu se vysypal přepravovaný štěrk. Při havárii se poškodila palivová nádrž a uniklo minimální množství nafty. O odčerpání zbylé nafty z nádrže se postarali hasiči. Řidič vyvázl bez zranění. Při havárii vznikla škoda za předběžně 260 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policie upozorňuje řidiče, že k vyproštění havarované soupravy by mělo dojít až dnes v odpoledních hodinách.