Lidé se skládají na pomoc Luhačovicím. Kraj chystá přispět na opravu střechy internátu

Foto: město Luhačovice

LUHAČOVICE – Prudké bouře napáchaly minulý týden v centru Luhačovic značné škody. První odhady se pohybují v desítkách milionů korun. Na pomoc lázeňskému městu přispívají lidé prostřednictvím organizace „Korunka pomáhá“, finanční pomoc plánuje i hejtmanství.

Hned v pátek po ničivé noční bouři vyrazil do Luhačovic hejtman Radim Holiš s náměstkem pro dopravu Radkem Doleželem, kde se spolu se starostou Luhačovic Marianem Ležákem dohodli na koordinované spolupráci. „V návaznosti na škody a potřebnou údržbu krajského majetku pomáhá v Luhačovicích s opravou komunikací, údržbou poničené zeleně a chodníků Správa a údržba silnic,“ uvedl Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejničivější silou zasáhla bouře Masarykovu ulici. Vítr tady strhl i střechu domova mládeže Střední odborné školy Luhačovice, odkud se muselo evakuovat 30 studentů. „Jsme ve spojení s paní ředitelkou, která řeší pojistnou událost a čeká na vyčíslení škod. Rada Zlínského kraje je připravena škole pomoci a na opravu střechy přispět potřebnou částkou,“ potvrdila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.

Peníze na pomoc Luhačovicím posílá i široká veřejnost. Slouží jim k tomu transparentní účet zřízený dobročinnou organizací „Korunka pomáhá“. Lidé mohou příspěvky zasílat na číslo účtu 2801896248/2010 pod variabilním symbolem 2021. Firmy a fyzické osoby, které chtějí přispět na obnovu města přes darovací smlouvu, se mohou obrátit na finanční odbor Městského úřadu Luhačovice.