Muž si udělal piknik přímo uprostřed cyklostezky

Ilustrační foto

BRNO – V Královopolské ulici byli strážníci svědky zvláštního úkazu. Čtyřicetiletý muž si zde uspořádal piknik s ohněm a alkoholem. Případem se bude zabývat správní orgán.

V noci na pátek uviděla hlídka metrové plameny a u nich postávajícího muže. Oheň hořel přímo na cyklostezce, vedle na zemi se povalovalo několik pivních lahví. Muž měl u sebe také plechový odpadkový koš, který si přinesl odjinud. Ten byl otočený dnem vzhůru a dotyčný ho používal jako odkládací stolek. Byl velmi překvapený, že se u něho strážníci zastavili. Na svém pikniku totiž neviděl nic špatného a dodal, že oheň se používá už od pravěku. „Vyzvali jsme ho, ať oheň uhasí. Uposlechl tak, že pivem zklikvidoval plameny a odstranil i veškeré pozůstatky po ohni,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Přesto po něm na asfaltu zůstala velká černá skvrna. Muž je teď podezřelý ze znečištění veřejného prostranství a bude se také zjišťovat, jestli nevznikla škoda přímo na cyklostezce. Případ dořeší správní orgán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.