Muži na autobusovém nádraží šlo o život, opodál se skupinka bila o tabák

Ilustrační foto

ZLÍN – Poslední den školního roku vyvolal určité tenze i mezi osobami, které patří do skupiny sociálně nepřizpůsobených. Svědčí o tom dvě události ze středečního večera, k nimž došlo na autobusovém nádraží ve Zlíně. Popsal je zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Krátce po deváté hodině nalezla hlídka strážníků bezvládně ležícího muže v parku. Neměl žádné očividné zranění, zato však nekomunikoval a nereagoval na podněty. „Od ostatních osob, které v klidu postávaly a posedávaly kolem, se strážníci dozvěděli, že dotyčný měl spolykat prášky a zapít je větším množstvím alkoholických nápojů. Nikomu z nich na tom nepřišlo nic divného, natož znepokojujícího, a nikdo nechápal, že by mohl být v ohrožení života,“ vylíčil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka okamžitě vyrozuměla záchrannou službu, která na místo zamířila. „Následně bylo zjištěno, že dotyčnému koluje v organizmu 3,5 promile alkoholu, v jehož důsledku muž není schopen kontrolovat své chování. Strážníkům tak nezbylo nic jiného, než jej transportovat k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal Pavel Janík.

Zatímco šlo muži o zdraví, hlídka musela zasáhnout u bitky tří osob, dvou mužů ve věku 39 a 67 let a sedmadvacetileté ženy. „Jak bylo zjištěno, příčinou měla být neochota staršího muže rozdělit se o svůj tabák s mladším mužem a jeho kamarádkou z mokré čtvrti. Samozřejmě také v tomto případě sehrál svoji roli alkohol nebo jiné návykové látky, kdy můžeme uvést pouze hodnotu přes 2 promile u poškozeného. Další dva aktéři se odmítli vyšetření podrobit, a proto je na ně nahlíženo, jako by pod jeho vlivem byli, což zjevně opravdu byli,“ vylíčil Janík.

Incident bude mít nyní dohru před správním orgánem. Mladší muž se ženou se budou muset zpovídat z přestupků proti veřejnému pořádku.