Na Jindřichohradecku bylo kvůli týrání zvířat odebráno 21 argentinských dog

V Oldřiši bylo kvůli týrání zvířat odebráno 21 argentinských dog (zdroj jh.cz)

JINDŘICHOHRADECKO – Další otřesný případ týrání zvířat tentokrát objevili inspektoři veterinární správy na Jindřichohradecku. Odebrali zde jednadvacet argentinských dog. Pejsci byli chováni v nevyhovujících podmínkách a byli podvyživení.

Jak uvedla mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková, ve čtvrtek byla odborem životního prostředí Městského úřadu Jindřichův Hradec ve spolupráci s Krajskou veterinární správou České Budějovice nařízena předběžná náhradní péče pro 21 psů plemene argentinské dogy z Oldřiše u Blažejova.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Všichni psi byli umístěni do záchranných stanic po celé republice. „Nejmenší štěňata – dvě fenky a tři pejsky ve stáří tři a půl měsíce a dvě větší sedmi a půl měsíční štěňata si odvezli zástupci o.p.s. Dogpoint do útulku do Lhotky u Kostelce nad Černými lesy, čtyři sedmi a půl měsíční štěňata putovala do útulku Animal Rescue do Českých Budějovic, dvě sedmi a půl měsíční fenky do záchytných kotců města Nová Bystřice a nejvíce celkem osm psů, z toho tři dospělí (tři fenky a pes) a čtyři sedmi a půl měsíční štěňata jsou umístěni v útulku pro psy a kočky v Táboře,“ upřesnila Čermáková.