Obrazy Petry Dominikové na porubské radnici. Dvě výtvarnice vystavují i v Dukle

Foto: ÚMOb Poruba - Malba Petry Dominikové

OSTRAVA – V Galerii na schodech v budově Úřadu městského obvodu Ostrava-Poruba začala ve středu 28. června výstava maleb Petry Dominikové. Tím výčet výtvarných akcí pod taktovkou obvodu nekončí. O den později se totiž otevřela pro lidi i výstava Terezie Rausové a Zity Elznic v Galerii Dukla na porubské Hlavní třídě.

„Vystavované obrazy vznikly hlavně v období koronavirové krize,“ říká zdravotní sestra a výtvarnice Petra Dominiková s tím, že toto období bylo pro všechny náročné a ona ho řešila malováním. To potvrzuje i název výstavy “Mráčky? Raději obraz nežli prášky.“ Výstava potrvá až do 15. září.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Galerii Dukla představují svá díla mladé výtvarnice Terezie Rausová a Zita Elznic. Výstavu nazvaly “Toxické vztahy” a ve svých pracích se zabývají vzájemnými vazbami a postavením člověka v rámci společenského i přírodního systému, přičemž reflektují aktuální společensko-ekologickou situaci. Jejich díla budou k vidění v Galerii Dukla od 29. června do 12. září.

Dále na našem webu:

Dvouletý chlapeček nepřežil pád z okna na Karvinsku