Opravovaný Dům na rohu hledá první zájemce o pronájem prostor

Dům na rohu v průběhu rekonstrukce. Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zchátralý Dům na rohu se začíná měnit na moderní podnikatelské centrum. Pracovat se tu bude ještě do října, už nyní ale radnice hledá zájemce o pronájem nebytových prostor.

V Domě na rohu doposud proběhlo zateplení, jsou hotové rozvody elektroinstalace a zdravotechniky a dokončuje se ústřední vytápění a vzduchotechnika. V prvním patře se provádějí vnitřní omítky a ve vyšších patrech se pokračuje na sádrokartonářských pracích a vnitřní výmalbě. „Naváže zateplení podlah včetně potěrů, obklady a kompletace zařizovacích předmětů. Objekt bude také zabezpečen proti vlhkosti a dojde k úpravě vodovodní a kanalizační přípojky,“ nastínila další kroky mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zatímco se rýsují jednotlivé prostory pro zasídlení firem, město začíná hledat první zájemce o pronájem. „Zájemci o pronájem nebytových prostor v Domě na rohu musí vykonávat ekonomickou činnost podle určité klasifikace, která vyhoví podmínkám dotace Ministerstva průmyslu a obchodu. Minimální nájemné pro tyto prostory stanovuje znalecký posudek. V tuto chvíli zveřejňujeme záměr pronájmu pro 1. nadzemní podlaží, další fáze budou následovat,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Zájemci se mohou hlásit na odbor majetku a krizového řízení do 1. srpna. Podrobnosti naleznou v podkladech.

Dům na rohu před rekonstrukcí. Foto: město Valašské Klobouky
Práce v interiérech postupují podle plánu. Foto: město Valašské Klobouky
Vyhlídka z terasy Domu na rohu. Foto: město Valašské Klobouky
Z Domu na rohu se má stát moderní podnikatelské centrum. Foto: město Valašské Klobouky