Pomáhal po tornádu a chtěl si odpočinout na lehátku po těžké práci. Někdo mu ho ukradl

Foto Jan Kostík GŘ HZS ČR

BŘECLAV, HODONÍN – V obcích, kde před několika dny řádilo ničivé tornádo, zasahuje obrovské množství záchranářů a dobrovolníků. Bohužel, i na takových místech, kde je zapotřebí lidská pomoc, se najdou lidské hyeny.

Jak uvedl časopis INRybar.cz, jednomu záchranáři, který pracuje přímo na místě pro Czech SAR Team, tam totiž ukradli rybářské lehátko, na kterém chtěl on a jeho kamarádi po těžkém zásahu odpočívat. Lehátka nebo křesílka jsou totiž v místě tragédie velmi zapotřebí. „Po těžké práci v zasažené obci jsme byli pozváni na občerstvení. Venku jsme nechali lehátka, na kterých měli spát mí kamarádi záchranáři, kteří přijeli zdaleka. Po 20 minutách, kdy jsme se vrátili, bylo jedno lehátko za 3500 korun pryč,“ popsal krádež záchranář Dušan. Z celostátních médií jde sice slyšet, že materiální pomoc je dostatečná, ovšem na lehátka se zapomnělo. Lidé zasahující na místě přírodní katastrofy nemají moc za současných podmínek kde odpočívat, často musí ležet na provizorních postelích nebo na holé zemi. Lidé mohou posílat lehátka nebo křesla na sběrné místo v Hodoníně. Balík s lehátkem bude okamžitě odvezen na postižené místo a lehátko může být ihned používáno. K přesunu lehkých rybářských lehátek není nutný velký počet lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Aktuálně je plný jak kulturní dům v Hodoníně, tak zimní stadion. Proto město dohodlo nové sběrné místo v prostoru Stavebnin DEK Hodonín, Brněnská 4499/65, 695 01 Hodonín. Pro lepší orientaci je lepší na balík napsat „Pomoc Moravě“ nebo „Pomoc JMK“. Ideální také je, když lidé přímo na balík napíšou, co je uvnitř. Ideálně napsat „lehátko“ nebo „křeslo“ nebo „camping“. Je vhodné lehátka nebo křesla obalit do nepromokavého materiálu, ideálně do igelitu. Díky tomu je tak jistota, že lehátko nebo křeslo nepromokne při průtrži.