Rekonstrukce mateřské školky pokračuje

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – S příchodem prázdnin se do jedné z největších hradeckých školek vrátili stavbaři, aby pokračovali v rozsáhlé rekonstrukci za desítky milionů korun. Zařízení čekají další práce i v příštím roce, kdy by měla být revitalizace objektu zcela dokončena.

Mateřská škola Sluníčko, sídlící na Moravském předměstí, projde o letošních letních prázdninách druhou etapou rekonstrukce. V plánu jsou opravy pavilonu C a spojovací chodby. Tato etapa si vyžádá investici přesahující částku dvanáct milionů korun. V dalším roce by se revitalizace měly dočkat ještě pavilony A i B, mělo by být také doplněno vybavení zahrady. Finální práce by měly být hotové do konce září roku 2023, celkové náklady na rekonstrukci se budou pohybovat okolo částky 45 milionů korun. „Loni v létě se zde opravil hospodářský pavilon a jeho vnitřní prostory včetně gastro vybavení. Zateplila se fasáda, vyměnila okna nebo se udělala také nová střecha. V tomto roce budou práce pokračovat v pavilonu C a spojovací chodbě, které by podle smlouvy měly trvat od července do konce října,“ dodává za město Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.