Třetí stupeň požárního poplachu v Letňanech! Ráno zde vzplála výstavní hala

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Dnes ráno zachvátil požár velkou výstavní halu v pražských Letňanech. Celkem čtrnáct jednotek hasičů bojovalo s ohněm a ochránilo vedlejší budovu. Zasažená hala, kde se konala výstava outdoorového vybavení, se částečně zřítila. Škody jsou značné. Nedoporučuje se větrání v okolí požáru.

Zasahujeme u požáru haly v Letňanech v ulici Beranových. Na místě je čtrnáct jednotek hasičů a byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu,“ uvedla dnes ráno mluvčí pražských hasičů Lucie Jelínková. Hořela zde vstupní hala v plném rozsahu. Z haly dlouhé 250 metrů bylo zasaženo sto padesát metrů.

Hala se z větší části zřítila, nikdo však nebyl naštěstí zraněn. Hasiči tak chránili zejména vedlejší halu, aby se oheň nerozšířil, což se jim podařilo a před šestou hodinou ranní byl požár lokalizován a pod kontrolou. V hale se koná výstava potřeb do přírody a škody podle hasičského vyšetřovatele mohou dosáhnout až ke sto padesáti milionům korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přestože nebyla naměřena zvýšená koncentrace nebezpečných látek z hoření, nedoporučuje se obyvatelům v okolí větrat. Probíhá redukce jednotek. Ty na místě provádějí dohašování a kontrolu místa. Hasiči se musí dostat pod spadlou konstrukci.

Zdroj: HZS Praha