Video: Hledá se trojice mužů, kteří napadli v Ostravě dva 14leté chlapce

Foto: PČR - Trojice pachatelů před činem

OSTRAVA / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Vážným případem, kdy trojice dospělých mužů fyzicky napadla v centru Ostravy na ulici Poděbradova dva 14leté hochy, se zabývá policie. Ta zejména apeluje na veřejnost, aby pomohla najít jak pachatele na videu a fotografiích, tak kolem jdoucí svědky události.

Případ, fyzického napadení nezletilých v Ostravě začal na ulici Poděbradova 12. června večer. Trojice mužů chlapce nejdříve slovně napadla, poté teenagery pronásledovala a dostihla na ulici 28. října na tramvajové zastávce Karolina.

“Jeden z mužů fyzicky napadl jednoho z chlapců, kterému způsobil zranění. To si později vyžádalo hospitalizaci,” řekla mluvčí policie Eva Michalíková. Zároveň dodala, že v případě prokázání viny hrozí podezřelým mužům až tříleté vězení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Prvním pachatelem je muž světlé pleti ve věku 25 – 30 let, vysoký je asi 180 cm. V době před skutkem byl oblečený do černé mikiny s kapucí, která má na hrudi symbol mraku a blesku bílé barvy. V době skutku si zřejmě mikinu sundal a měl na sobě šedé tričko. Na hlavě měl kšiltovku černé barvy s přední bílou částí. Dále měl na sobě kraťasy černé barvy a na nohou sportovní tenisky značky Nike bílo černé barvy. Na levé noze má vytetovaný kříž.

Druhý pachatel je rovněž světlé pleti ve věku okolo 18 – 20 let, vysoký cca 175 cm. Je štíhlé postavy s krátkými tmavými vlasy. V době před skutkem byl oblečen do černé mikiny a kalhot barvy khaki. Na nohou měl černé tenisky s bílou podrážkou. V době skutku byl bez mikiny, pouze v tričku šedé barvy. Kolem krku má ledvinku černé barvy.

Pachatel číslo tři je světlé pleti, ve věku 16 – 18 let. Vysoký je asi 170 cm a má černé krátké vlasy, po stranách více vystříhané. V době spáchání skutku byl oblečen do černého trička, černých úzkých kalhot a černých bot. V ruce držel maskáčovou bundu.

Policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc při stanovení možných pachatelů a svědků události. Pokud kohokoliv poznáváte, kontaktujte policii na tísňové lince 158, případně na nejbližší policejní služebně.

Svědci události, které rovněž policie prosí, aby se přihlásili na linku 158

Dále na našem webu:

Dvouletý chlapeček nepřežil pád z okna na Karvinsku