Video: Se zákazem řízení a pod vlivem pervitinu chtěl muž policistům ujet a pak utéct

JIČÍNSKO – Krátce před půlnocí se rozhodli policisté zastavit v Nové Pace v ulici Pražská k běžné kontrole vozidlo značky Škoda Fabia, které jelo od centra města směrem na Jičín. Červené světlo v rukou policisty dávalo signál k zastavení, šofér ho však nerespektoval, policistu objel a ujel.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo toto úterý. Hlídka začala automobil okamžitě pronásledovat. Prchající řidič se snažil kličkovat ulicemi města a až v Husitské ulici náhlé zastavil a dal se na útěk. Po pár desítkách metrech byl muž policistou zadržen.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Muž u sebe neměl žádné doklady. Po poskytnutí potřebné součinnosti ho hlídka ztotožnila jako 28letého muže z Trutnovska, který má souběžně dva zákazy řízení všech motorových vozidel. Jeden od správního úřadu s platností od listopadu 2020 do března 2022 a druhý od soudu od konce března 2021 do března 2023,“ říká mluvčí. Aby toho nebylo málo, tak byl před necelým měsícem muž načapán za volantem ve Vrchlabí. Tento případ policisté již ukončili a pokušitele zákona čeká na soud.

Muž byl podroben dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. Test na drog však vyšel pozitivně na pervitin. Hříšník odmítl lékařské vyšetření s odběrem krve a moči. „Muže nyní čeká opětovné obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což hrozí až dvouleté vězení,“ dodává mluvčí.