Zdravotníci znojemské nemocnice začali očkovat děti od 12 let

ilustrační foto

ZNOJMO – Ve čtvrtek byla v Nemocnice Znojmo spuštěna registrace pro očkování dětí od 12 do 16 let proti COVID-19. V očkovacím centru je zajištěna přítomnost pediatra vždy ve čtvrtek.

S ohledem na blížící dovolené a dětské tábory byly první termíny pro očkování dětí od 12 let vypsány již na 1. červenec. „Chceme dát možnost rodičům, kteří chtějí své děti očkovat před dovolenou či letním táborem, aby měli termín první dávky co nejdříve,“ sdělil Zdeněk Monhart, náměstek pro léčebně preventivní péči Nemocnice Znojmo. Očkovací látka je Pfizer/BioNTech. U skupiny nezletilých 12–15 let včetně je nezbytná přítomnost zákonného zástupce při aplikaci očkování proti COVID-19. Postačuje přítomnost pouze jednoho zákonného zástupce. Zákonný zástupce na místě udělí informovaný souhlas s očkováním. Očkovací centrum Nemocnice Znojmo funguje od února 2021 ve sportovní hale na Dvořákově ulici 17 ve Znojmě. Dosud znojemští zdravotníci naočkovali více jak 50 tisíc zájemců.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.