Zloděj nářadí a stavebního materiálu v Zábřehu dopaden!

zajištěné nářadí

ZÁBŘEH – Ve středu policie informovala o několika případech krádeží nářadí nebo stavebního materiálu ze staveb v Zábřehu. Dnes již zveřejnila zprávu o tom, že hledaného zloděje zadržela. Jelikož se jedná o recidivistu, hrozí mu až pět let za mřížemi

„Zábřežští policisté upozorňují veřejnost na zvýšený počet případů krádeží vloupáním do novostaveb či objektů v rekonstrukci, ze kterých mizí především pracovní nářadí, případně různý stavební materiál,“ informovala ve středu policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.  Například v pátek 25. června se zloděj vloupal do rekonstruovaného domu ve Smetanově ulici v Zábřehu, odkud odcizil elektrické nářadí a několik balení perlinky, čímž způsobil škodu za 45 tisíc korun. V období od 25. do 29. června zmizelo ze zabezpečené novostavby v Křížkovského ulici pracovní nářadí a stavební materiál v hodnotě přes 70 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policisté vyhodnotili veškeré informace, zajištěné stopy a přitom využili své dobré osobní a místní znalosti a obratem se jim podařilo vytipovat recidivistu, který může mít uvedená vloupání na svědomí. „Hned následující den překvapili policisté 34letého muže, kterého měli v hledáčku, v jedné z garáží, v níž se snažil ukrýt i velkou část kradeného nářadí,“ objasnila Vybíhalová. Lup policisté zajistili a muži sdělili podezření ze spáchání krádeže a porušování domovní svobody. Vzhledem k tomu, že není na poli majetkové trestné činnosti žádným nováčkem, v případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí mimo jiné až pět let za mřížemi.