Demolice mostu u Kaliště od soboty večer uzavře na 48 hodin dálnici D1

Zdroj: ŘSD

PRAHA-VÝCHOD– Modernizace D1 směřuje do finále. Nyní od  soboty 3. 7. 20 hodin do pondělí 5. 7. 20 hodin uzavře obousměrně dálnice D1 v úseku Mirošovice (EXIT 21) – Ostředek (EXIT 34).  A to obousměrně. Pro osobní auta a kamiony jsou naplánovány objízdné trasy.

Během 48 hodin těžké stroje odstraní tři pole nosné konstrukce mostu, zboří spodní stavbu včetně základů obou opěr a zlikvidují i zbytky stojek.

Termín sobota až pondělí byl zvolen proto, že se jedná o jediné možné časové okno s výrazně nízkou intenzitou veškeré, zejména nákladní dopravy. Zároveň se ŘSD vyhýbá odjezdové špičce v pátek odpoledne a sobotu dopoledne a návratové špičce v úterý, poslední den prodlouženého víkendu.

Objízdné trasy

Pro vozidla do 12 t (obousměrně): MÚK Mirošovice (EXIT 21) – silnice I/3 (Mirošovice) – silnice II/112 (Benešov) – silnice II/110 (Benešov, Soběhrdy, Kozmice) – MÚK Ostředek (EXIT 34)

Pro vozidla nad 12 t (obousměrně): MÚK Mirošovice (D1, EXIT 21) – silnice I/3 (Mirošovice, Bystřice, Olbramovice, Votice, Miličín) – dálnice D3 – MÚK Měšice (D3, EXIT 79) – silnice I/19 (Tábor-Zárybničná Lhota, Chýnov, Dolní Hořice – Kladruby, Dolní Hořice-Lejčkov, Obrataň, Čížkov, Pelhřimov-Starý Pelhřimov) – MÚK Humpolec (D1, EXIT 90)