Plameny ve sběrném dvoře napáchaly škodu přesahující milion korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Dnes krátce před sedmou hodinou ranní muselo vyrazit osm hasičských jednotek k požáru v areálu sběrného dvora na Slezském předměstí. Hustý dým, který stoupal od haly se šířil do celé skladištní oblasti. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří v hale o rozměrech asi 40×40 m, odapadem byla hala zaplněna zhruba z jedné třetiny. „Vnitřek objektu byl rozdělen na tři sekce – s komunálním odpadem, tříděným plastem a papírem. Při příjezdu jednotek hořely už všechny tři. Jednotky zahájily hasební zásah, využily několik proudů s vodou a pěnou,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hasiči museli likvidovat požár v dýchací technice, lahve se vzduchem byly na místo dováženy z centrální královéhradecké stanice. Odpad byl postupně za pomoci manipulátoru vyvážen mimo halu, hasiči ho prolévali vodou a hasili jednotlivá ohniska. Krátce po deváté hodině byl požár lokalizován a krátce před polednem zlikvidován.

Po požáru si místo prohlédl vyšetřovatel, který konstatoval, že k zahoření došlo pravděpodobně samovznícením. Škoda byla předběžně odhadnuta na zhruba 1,5 milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a stanice Hradec Králové – Pražská. Na pomoc přispěchaly také dobrovolné jednotky města Hradce Králové, Svinar, Plačic, Třebše, Plácek, Malšovy Lhoty a Třebechovic pod Orebem.