Pro dobrovolníky a dárce do obcí postižených tornádem předáváme nejnovější informace

ilustrační foto

BŘECLAV, HODONÍN – Po týdnu intenzivní pomoci se už situace v postižených obcích mění. Informačního centrum Kulturního domu Hodonín napsalo informace na úterý 6. července. Informuje také Jihomoravský kraj.

Od úterý už využívejte osobní přepravy nebo linkové autobusy. Rozvozové autobusy vás budou rozvážet pouze po Hodoníně, opět mezi 8. až 10. hodinou od KD Hodonín. Do postižených oblastí už se autobusy nevypravují. V obcích koordinují pomoc neziskovky. V každé z nich mají stánek. Moravská Nová Ves – ADRA, Mikulčice – Diecézní Charita, Hrušky – Diakonie, Lužice – Český červený kříž, Hodonín-Pánov – Diecézní charita. Tyto Mapy.cz se vám budou hodit. Poptáváni jsou řemeslníci a specialisté v oboru: stavaři, klempíři, tesaři, pokrývači, statisté, zedníci. Ostatní mohou pomoci s úklidem okolo obcí na polích a vinicích. Úklid polí mezi Moravskou Novou Vsí a Mikulčicemi bude pokračovat v sobotu 10. července. Zájemci se mohou přihlásit od 9 do 10 hodin na registračním místě, které bude tento den zřízeno na okraji Moravské Nové Vsi u cesty na Mikulčice. Parkoviště na letišti u Ladné na Břeclavsku v neděli večer ukončilo provoz. Přerušila se i kyvadlová doprava, která odtud rozvážela dobrovolníky do zasažených obcí. Jste domluvení s někým místním a jedete přímo za ním? Stále platí nevjíždět do obce. Zaparkujte v jejím okolí a mimo silnici tak, aby auto nepřekáželo provozu. Vezměte si s sebou svačinu a pití, pevnou obuv, pokrývku hlavy, rukavice, pracovní brýle. Dbejte hlavně na svoji bezpečnost, buďte opatrní, ať předejdete zbytečným úrazům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Centrum Hodonín přijímá pouze nářadí, balicí fólii a stavební materiál. Vše můžete dovézt přímo na sklad Tabačka na adrese Bratislavská 1/6. Aktuality sledujte tady. Úterý je poslední den, kdy můžete využít výdeje materiální pomoci ze skladu na KD a zimním stadionu. Od středy už bude fungovat pouze velký sklad na Tabačce. Informační linky koordinátorů pomoci, kde můžete nabídnout či poptat pomoc, fungují od 8 do 20 hodin: 720543278, 720543275, 720543270, 773645283, 773642696, 773643274, 773645670. „Nebojte se na nás obrátit, rádi vám poradíme. Jen na SMS bohužel nezvládáme reagovat. Pokud chcete přispět penězi, můžete využít sbírku Českého červeného kříže na č. ú. 333999/2700, variabilní symbol 2101. S jejich členy jsme v úzkém kontaktu. Děkujeme všem za pomoc,“ napsalo informační centrum KD Hodonín.