Bez dokladů a v kradeném autě? Nejlepší způsob, jak se dostavit k výslechu na policii

PRAHA – Policisté ze Smíchova zastavili podezřelou dodávku. Ukázalo se, že je kradená, řidič pod vlivem drog a se dvěma zákazy řízení. Navíc jel na jinou policejní služebnu k výslechu.

Policisté z místního oddělení Smíchov se od kolegů dozvěděli, že se městem pohybuje dodávka, která je pravděpodobně kradená a jede jejich směrem. Policisté vyběhli před služebnu,“ uvedl dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. Po několika okamžicích se skutečně v jejich ulici objevilo předmětné vozidlo a tak bylo zastaveno a řidič podroben policejní kontrole.

Jednatřicetiletý řidič byl velmi nervózní a jak se později ukázalo, měl pro to patřičný důvod,“ doplnil mluvčí. Řidič neměl u sebe doklady, a to ani od vozidla. Policistům tedy nahlásil své údaje ti a pomocí lustrace zjistili, že má dva platné zákazy řízení motorových vozidel. Dodávka je skutečně vedena jako odcizená. Provedený orientační test na drogy byl u muže pozitivní a to na amfetamin a metamfetamin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídce řidič uvedl, že si včera dal dávku pervitinu, který pravidelně užívá,“ dodal ještě mluvčí. Osobní prohlídka objevila v kapsách muže další pervitin. Policisty ovšem nejvíce překvapila informace, že muž jede k výslechu na jinou policejní služebnu. Muž, který je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, byl omezen na osobní svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi.