Dal si pár piv a pak se neudržel na silnici, opilá cyklistka nezvládla zatáčku. Nyní jim hrozí desetitisícové pokuty

ilustrační fotografie, zdroj: PČR

KRAJ VYSOČINA – Nehody cyklistů, při nichž sehrál roli alkohol, řešili v pondělí policisté na Třebíčsku a Jihlavsku. Opilý mladík neměl vážná zranění, zatímco podnapilá cyklistka skončila v nemocnici. Oba jsou podezřelí ze spáchání přestupků, za něž hrozí peněžitý trest.

K první nehodě došlo v pondělí 5. července v časných ranních hodinách na Třebíčsku. „Kolem půl jedné projížděl devatenáctiletý cyklista po ulici Nádražní v obci Náměšť nad Oslavou a jel ve směru od vlakového nádraží k ulici Třebíčská. Vlivem své podnapilosti nezvládl řízení kola a následně na jízdním kole havaroval na vozovce,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mladík se při nehodě lehce zranil, záchranáři ho ošetřili na místě a pak převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Ještě předtím však dechová zkouška naznačila hlavní příčinu nehody, cyklista nadýchal dvě promile.

Druhý případ se odehrál tentýž den odpoledne v katastru Telče – Lesovna na Jihlavsku a za řídítky seděla tentokrát čtyřiačtyřicetiletá žena. „Řidička jízdního kola při projíždění zatáčkou dostala smyk a havarovala. U cyklistky provedli policisté dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 0,54 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u ní ukázaly také opakované zkoušky,“ dodala Jana Kroutilová.

Muž i žena čelí nyní podezření z přestupků, za které lze podle výše promile očekávat peněžitý trest. V případě cyklisty je to až 50 tisíc korun, žena může očekávat pokutu ve výši až 20 tisíc.