Kam o víkendu? Na hrad, na koncert nebo vyjet na kole na Šerák?

Hrad Helfštýn v noci

OLOMOUCKÝ KRAJ – Další prázdninový víkend před námi, co s ním? Vzhledem k době prázdnin je nabídka poněkud omezená, ale vybrat si můžete. Ať už to bude koncert, prohlídka hradu nebo sportovní akce, hlavně přejeme klid a pohodu.

Olomoucko

Olomouc

Na olomouckém letňáku je pro vás připravená několikadenní smršť plná cirkusových kousků, akrobacie, workshopů a nevídaných show. Akci pod názvem Cirkukus pro vás připravilo Divadlo na cucky. Program začíná v sobotu 10. července ve 22 hodin v Letním kině Olomouc koncertem Moravské filharmonie pod názvem Groteska & live orchestra a pokračuje až do 19. července. Kompletní program najdete ZDE.

Šternberk

Na hradě ve Šternberku se v sobotu 10. července koná akce s názvem „Podvečerní kostýmované prohlídky s hudbou“.Prohlídky nabídnou všem zájemcům návštěvu hradu v netradičním podvečerním čase. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 17, 18, 19 a 20 hodin. Hradem budou provázet průvodci oblečeni v historických kostýmech a jejich výklad bude zaměřen na historickou módu, stolování a život na hradech a zámcích v minulosti. Součástí každé prohlídky bude hudební vystoupení v hradní kapli. Se svým repertoárem se představí Komorní duo Kristina Vaculová – flétna a Libor Janeček – kytara.

Prostějovsko

Prostějov

Na nádvoří prostějovského zámku se v sobotu 10. července uskuteční první ročník hudebního festivalu rockových amatérských kapel z blízkého okolí. Festival proběhne od 14 do 22 hodin a postupně vystoupí kapely Kepler-22 z Prostějova, Down d Drain z Uničova, Medea Rey z Prostějova, DneskaNe z Kroměříže a Majestico Muzikus z Prostějova.

V pátek 9. července v 16 hodin zahraje Loutkové divadlo Pronitka v bistru u Abrahámka u Hloučely dětem pohádku Honza hádanek král.

Přerovsko

Přerov

Sobota 10. července bude také v Přerově patřit hudbě. V baru Base Camp se uskuteční hudební festival BASE NIGHT. Můžete se těšit na známé lokální kapely jako jsou Rockabilly Juniors, D.U.B. Music a Green Day Bros. Na grilu pro vás budou připraveny burgery s trhaným hovězím masem v domácích bulkách.

Helfštýn

Nejpozději do 23. července se můžete zaregistrovat na komentované noční prohlídky hradu Helfštýn včetně nově zpřístupněného palácového torza završené unikátním videomappingem v prostorách paláce. Noční prohlídky budou probíhat v časech: 21.00, 22.00, 23.00, 00.00 hodin. Rezervovat se můžete na mailu  helfstyn.rezervace@email.cz.

Šumpersko

Šumperk

Do Šumperka se v sobotu 10. června vypraví to nejlepší z Afriky. Přijďte od 9 do 15 hodin do Pavlinina dvora na Africké trhy ochutnat skvělé tropické ovoce, které pěstují drobní ugandští farmáři.

Zábřeh

V sobotu 10. července od 20 hodin vystoupí v amfiteátru před zámkem v Zábřehu jedna z nejlepších českých revivalových kapel. Zahraje všechny nejznámější hity americké metalové legendy METALLICA, které i dnes mají obrovskou sílu a energii. Občerstvení je zajištěno.

Jesenicko

Bělá pod Pradědem

V sobotu 10. července proběhne 10. ročník oblíbené Čas-OFF-ky na Šerák. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie, tomu je přizpůsobená i náročnost trasy. Registrace proběhne v Penzionu u Julka od 8:30 do 9:45 hodin pro děti, start dětského závodu je v 10 hodin. Dospělí se pak mohou zaregistrovat od 8:30 do 11:45 hodin, start hlavního závodu je ve 12 hodin. Na závod vám stačí helma, kolo, nějaké ošacení, peníze na startovné a především dobrá nálada. Hlavní závod je dlouhý 11 kilometrů, převýšení je 811 metrů, vede po cyklostezce s červeným označením až na Šerák, cíl je u Chaty Jiřího. Trať pro starší děti je dlouhá 7 kilometrů, převýšení je 452 metrů, cíl je u turistického směrovníku „Bystrý potok“. Dětské závody proběhnou v okolí penzionu. Vyhlášení vítězů se uskuteční u Penzionu u Julka asi 30 minut po dojetí posledního závodníka. Vyhlášení dětského závodu se uskuteční ještě před zahájením hlavního závodu. Těšit se můžete také na tombolu.

Jeseník

S malými dětmi se můžete v neděli 11. července vypravit na pohádkové divadlo Sandry Riedlové. Pohádka O Zajíčkovi začíná v 15 hodin v informačním centru Katovna v Jeseníku. Pohádka je plná krásné hudby a písniček z dílny Milana Potůčka. Odvážný Zajíček se potkává s Kolouškem, Liškou, Sovou, psem Brokem a Myslivečkou. Vstupenky si můžete zakoupit v rezervačním systému Městských kulturních zařízení Jeseník ZDE.