Muže rozčílilo, že autobus už nepokračuje v jízdě a sebral řidičce klíče

Ilustrační foto

BRNO – Cestující ve věku 41 let dojel na konečnou zastávku na Lesné. Sice vystoupil, ale poté se vrátil zpět a chtěl jet dál. Když to nebylo možné, ukradl řidičce autobusu klíče a odmítal je vrátit.

Řidička autobusové linky číslo 92 dovezla na konečnou zastávku spícího cestujícího, probudila ho proto a on odešel. Za malou chvíli se ale vrátil do vozidla zpět a chtěl pokračovat v jízdě. Řidička ho upozornila, že dál už nejede a vyzvala ho, aby odešel. To se ale muži nelíbilo, přiskočil proto ke kabině, vytáhl klíče ze zapalování a strčil si je do kapsy. Poté je odmítal dobrovolně vydat, proto pracovnice dopravního podniku zavolala na pomoc strážníky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ti dorazili za chvíli a vyzvali muže, aby je vrátil. On odvětil, že nic u sebe nemá. Po chvilce tvrdil, že klíče tedy má, ale vracet je nebude. Jelikož s muži zákona nespolupracoval, bylo nutné využít donucovacích prostředků. Až po tomto varování se umoudřil a klíče vrátil řidičce. „Hlídce se svěřil, že zapíjel narození kamarádova dítěte. To byla pravda, dechová zkouška ukázala hodnotu 2,65 promile,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Případ dořeší správní orgán.