Na silnici bez papírů a pojištění. Divokou jízdu odnesl motorkář těžkým zraněním

Ilustrační foto. ZZS Kraje Vysočina

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Vážným zraněním skončila pondělní nehoda motorkáře a cyklisty na Žďársku. Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do nemocnice, cyklista vyvázl jen s oděrkami. Škoda přesáhla padesát tisíc korun.

K nehodě došlo v pondělí 5. července krátce po třinácté hodině odpoledne na silnici mezi Rudou a Velkou Bíteší. Pětačtyřicetiletý motocyklista přijížděl na voze značky Kawasaki k Velké Bíteši. Současně přijížděl od obce Ruda směrem k Záblatí senior na kole. Motorkář se řítil takovou rychlostí, že na cyklistu nestihl včas reagovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Došlo ke střetu cyklisty a motocyklisty, kdy vlivem nárazu řidič motocyklu ztratil kontrolu nad řízením, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do směrového sloupku. Poté najel do travnatého silničního příkopu, kde havaroval,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Zatímco řidič motocyklu skončil po nehodě v brněnské nemocnici, šestasedmdesátiletého cyklistu zdravotníci ošetřovat nemuseli.

Dechová zkouška alkohol u obou mužů vyloučila. Při kontrole dokladů však policisté odhalili závažné prohřešky. „Provedenou lustrací policisté zjistili, že na motocyklu nebylo sjednané zákonné pojištění, a navíc řidič motocyklu není vlastníkem řidičského oprávnění pro danou skupinu motocyklů,“ dodala Dana Čírtková. Při nehodě vznikla škoda ve výši 55 tisíc korun. Okolnosti a příčiny nehody vyšetřují žďárští policisté.