O prodlouženém víkendu usedli řidiči za volant pod vlivem alkoholu i drog, bohužel i kvůli tomu došlo k několika bouračkám

foto: Policie ČR (Borovnice)

KRÁLOVÉHRADECKO – Od pátečního odpoledne až do úterního večera přistihli policisté devět šoférů za volantem pod vlivem alkoholu a tři řidiče pod vlivem marihuany. Řidiči pod vlivem alkoholu ve více jak polovině případů havarovali.

Rekordmanem naměřeného alkoholu při dechové zkoušce se stal 31letý řidič, který se vydal vozidlem do ulic Hradce Králové. Poprvé hlídce nadýchal 2,77 promile a napodruhé 2,94 promile alkoholu. Policisté muže zadrželi na převezli ho do policejní cely. Teď mu hrozí za řízení pod vlivem alkoholu až rok za mřížemi.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K bouračce, při které byl řidič pod vlivem alkoholu, došlo uplynulou sobotu u obce Rzy. Šofér osobního auta Škoda Superb jel od Nového Města nad Metují na Nový Hrádek a na laně za sebou vlekl čtyřkolku. „Při průjezdu levotočivou zatáčkou došlo k vyjetí čtyřkolky mimo komunikaci. Řidič i spolujezdec z čtyřkolky byli předáni do péče lékařů. U řidiče Škoda Superb byla provedená dechová zkouška, která opakovaně prokázala 0,2 promile alkoholu v dechu,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná. Aby toho nebylo málo, tak policisté zjistili, že čtyřkolka není uvedena v registru silničních vozidel a její šofér má zadržený řidičák.

Při hromadné dopravní nehodě, ke které došlo uplynulou neděli, byl aktérem i cyklista, který byl pod vlivem alkoholu. K bouračce došlo mezi Horním Maršovem a Svobodou nad Úpou. Dle prvotních informací, zřejmě nezvládl cyklista své jízdní kolo. Ve chvíli, kdy byl předjížděn autobusem, jej strhl do příkopu. Při opakované zkoušce nadýchal cyklista více než 2 promile alkoholu, jelikož se při nehodě zranil, musel být předán do péče záchranářů.

Na Trutnovsku v obci Borovnice boural 29letý šofér, který při průjezdu zatáčkou jel pravděpodobně velmi rychle a došlo ke smyku, díky kterému vyjel ze silnice a narazil do betonové skruže a hydrantu. „Policisté provedli dechovou zkoušku, která opakovaně ukázala více jak 1,5 promile alkoholu v dechu. Řidič byl i se spolujezdcem předán do péče lékařů. Škodu policisté předběžně vyčíslili na 70 tisíc korun,“ dodává mluvčí.