Pád letadla v Zábřehu: Čtyři lidé skončili v nemocnici

Foto: LKZA

OPAVSKO – S vážnými i lehčími zraněními skončili v nemocnici čtyři lidé poté, co s nimi spadl malý letoun na Opavsku.

Záchranáři vyjížděli ošetřovat zraněné k nehodně do Dolního Benešova – Zábřehu v sobotu 3. července patnáct minut po poledni. „Zprávu z letiště o pádu letounu jsme na na záchranářské lince obdrželi ve čtvrt na jednu. Na místo vyjely pozemní týmy z Opavy a Ostravy. Vzlétl rovněž vrtulník z Ostravy,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Lékařskou péči po příjezdu záchranářů potřebovalo pět lidí. „Všichni byli naštěstí při vědomí a mimo přímé ohrožení života,“ řekl dále Humpl.

Dva muži ve věku 52 a 51 let byli ošetřeni s poraněními hrudníku a musel je transportovat vrtulník a sanitka na urgentní příjem do ostravské fakultní nemocnice.

Dalšími zraněnými jsou mladíci ve věku 21 a 19 let. Oba utrpěli při nehodě poranění hlavy a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je posádka rychlé zdravotnické pomoci přepravila do ostravské Městské nemocnice.

Poslední zraněný 35letý muž nejevil během vyšetření žádné známky poranění a po nehodě zůstal na místě.

Dále na našem webu:

Video: Hledá se trojice mužů, kteří napadli v Ostravě dva 14leté chlapce