Při požáru haly v Koryčanech se zranili dva hasiči. Škoda je skoro pět milionů

Foto: HZS Zlínského kraje

KROMĚŘÍŽSKO – Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v neděli s požárem haly na Kroměřížsku. Plameny sežehly nejen uskladněné seno, ale i zemědělské stroje. Při zásahu utrpěli zranění dva dobrovolní hasiči.

Jednotky spěchaly po půl osmé ráno do ulice Zámecká v Koryčanech, kde hořel seník o rozměrech 50 krát 15 metrů. Na místo dorazil i majitel s nakladačem. Na volnou plochu vyvážel slámu, kterou hasiči postupně prolévali vodou.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Složitý zásah, který se táhl až do odpoledních hodin, se bohužel neobešel bez zranění. „Během hasebního zásahu došlo k zranění dvou členů jednotek dobrovolných hasičů,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Příčinu události nyní šetří hasiči spolu s policií. „Požár zničil mimo uskladněné seno a objekt vlečku za traktor, vlek za kamion a adaptér na kukuřici. Předběžná škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 4,8 milionu korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 4 miliony korun,“ dodal Roman Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje