Prima klima a alkohol zdarma? Ostravačka (41) popíjela přímo v obchodě

Foto: raš

OSTRAVA – Na policii v Ostravě skončila žena, která nebyla schopná prokázat svoji totožnost strážníkům městské policie poté, co si otevřela přímo v supermarketu bez placení víno a tam ho popíjela.

„Žena ve věku čtyřiceti jedna let si u regálů s alkoholem otevřela láhev vína v hodnotě dvou set korun a to pak začala na místě konzumovat,“ popsal případ z minulého týdne mluvčí Městské policie Ostrava, Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Když se cítila posilněna a kvalita vína se jí zdála nejspíš uspokojivá, otevřenou láhev si schovala do tašky a prošla pokladnou bez zaplacení. Toto jednání ale dávno sledovala ochranka obchodu na kamerách. Po přivolání strážníků žena odmítla vypovídat a legitimovat se, a tak skončila u výslechu na služebně Police České republiky.

Podobné případy konzumace nezaplaceného alkoholu v prodejnách zaznamenali strážníci i nedávno. „Nejznámější je případ z května loňského roku, kdy 46letý muž v obchodě vypil na ex láhev ostružinové vodky a pak tam usnul,“ popisuje událost Machů.

Před několika lety ostravští strážníci zase zadrželi zloděje, který šel na věc sériově a během několika dnů, než byl zadržen, navštívil a popíjel hned v několika prodejnách. Ve všech případech se jednalo o láhve rumu.

Dále na našem webu:

Video: Hledá se trojice mužů, kteří napadli v Ostravě dva 14leté chlapce