Rally Bohemia na některých místech Libereckého kraje o víkendu uzavře silnice

LIBERECKÝ A STŘEDOČESKÝ KRAJ – Fanoušci motorového sportu se po roce dočkali. O víkendu se pojede 48. ročník automobilové soutěže Rally Bohemia. Začíná sice v Mladé Boleslavi, jeho převážná část se však pojede na silnicích Libereckého kraje. Řidiče čeká dopravní omezení v místech konání rychlostních zkoušek.

Letošní ročník Rally Bohemia začíná v pátek 9. července diváckou rychlostní zkouškou na Autodromu Sosnová u České Lípy, která závod uvede. Oficiální soutěž pak organizátoři slavnostně zahájí v sobotu 10. července na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, odkud se závodníci přesunou na rychlostní zkoušky na Semilsko, Jablonecko a Liberecko. V neděli soutěž pokračuje na Mladoboleslavsku.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

V souvislosti s očekávaným zvýšeným pohybem motorových vozidel na silnicích i plánovanými uzavírkami v místech konání rychlostních zkoušek policie žádá řidiče, aby k sobě byli navzájem ohleduplní, respektovali přechodná dopravní značení, důsledně dbali pokynů pořadatelů soutěže a dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.

„Obzvlášť motoristy upozorňujeme na to, že nesmějí parkovat na výjezdech z tratí rychlostních zkoušek, aby neblokovali průjezd sanitních nebo hasičských vozidel. Zakázáno je také parkovat na dalších místech v bezprostřední blízkosti konání závodů nebo přebíhat při závodech dráhu rychlostních zkoušek,“ upozorňuje policejní tisková mluvčí Ivana Baláková. Policisté rovněž varují diváky Rally Bohemia před závodními elektromobily, které se po dráze pohybují velmi tiše, nemusí být vždy slyšet a diváci nemusí včas na jedoucí vozidla zareagovat.

PŘEHLED UZAVÍREK:

Ilustrační foto