Slovensko zpřísnilo kontroly na hranicích a uzavřelo malé hraniční přechody

foto: Antonín Vrba

BŘECLAV, HODONÍN – Od pondělí začaly na hranicích mezi Slovenskem a Českou republikou přísné kontroly kvůli protiepidemickým opatřením. Pro nedostatek policistů a vojáků byly večer v 19. hodin uzavřeny menší hraniční přechody s Českou republikou.

Na tvořící se kolony u hraničních přejezdů reagovali Slováci slibem, že pro očkované cestující vytvoří speciální koridory. Při cestě na Slovensko se musí zaregistrovat v aplikaci eHranica. Očkovaným se stačí zaregistrovat jednou za šest měsíců. Od pátku 9. července budou slovenské úřady vyžadovat karanténu při vstupu do země pro neočkované cestující. Pro nedostatek policistů a vojáků byly v 19. hodin uzavřeny menší hraniční přechody s Českou republikou: Vrbovce – Velká nad Veličkou, Skalica – Sudoměřice a Brodské – Lanžhot. Několik desítek lidí proti tomu protestovalo na česko-slovenském hraničním přechodu Vrbovce – Velká nad Veličkou. Pro dojíždějící do práce za hranice znamená uzavření hraničního přechodu velikou zajížďku. Kromě toho Slováci dali betonový zátaras na území Moravy, tím ale znemožnili příjezd záchranky a hasičů do objektu Ekocentra Javorník. Na žádosti a stížnosti občanů z Moravy byl ve 23 hodin zátaras posunutý na Slovensko.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.