V parku Za Plotem vyroste nové workoutové hřiště

Foto: město Uherské Hradiště

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Už brzy budou moct sportovci v Uherském Hradišti potrápit tělo na novém venkovním hřišti. Naleznou ho v parku Za Plotem v areálu bývalých kasáren kousek za střeleckou zdí. Stavět se bude v průběhu července.

Sportovci se mohou těšit na bradla, hrazdy, lavice, žebřiny a žebříky na 76 metrech čtverečních. Osazeny budou do dopadové červenobílé plochy z lité pryže. „Po workoutovém hřišti ve Smetanových sadech u Slovácké búdy a v ulici Za Alejí bude workoutové hřiště v parku Za Plotem třetím veřejným hřištěm tohoto typu v Uherském Hradišti. Na jeho otevření se příznivci sportu mohou těšit už začátkem srpna,“ upřesnil starosta města Stanislav Blaha.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Venkovní hřiště postaví uherskohradišťská radnice společně s generálním partnerem projektu, kterým je společnost Kaufland Česká republika. Náklady na něj přesáhnou 650 tisíc korun.

Workoutová hřiště nevyužívají pouze aktivní jedinci, ale jako vhodný tréninkový doplněk ho navštěvují i školy a sportovní kluby a spolky. Workout je moderní sportovní aktivita zejména pro rozvoj síly a vytrvalosti. Cvičení, které využívá zejména váhy vlastního těla, zahrnuje různé cviky na hrazdě, bradlech, žebřinách, horizontálních žebřících a jiných konstrukcích.