VIDEO: Hledají se svědci brutálního napadení v metru

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté hledají důležité svědky nedělního napadení v metru. K incidentu došlo po sedmnácté hodině, v prvním vagónu soupravy metra, mezi dvěma muži a ženou. Pokud jste byli potyčce, zejména v počátečním stádiu přítomni, kontaktujte prosím policii.

Pražští kriminalisté vyšetřují případ fyzického napadení mezi dvěma muži a jednou ženou,“ informovala dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Incident se odehrál na trase metra B, mezi stanicemi Anděl a Černý Most, kolem sedmnácté hodiny, v neděli čtvrtého července. K napadení mělo dle vyšetřování dojít již za jízdy. Napadená žena a muž museli být se svými zraněními hospitalizováni.

Podezřelého zadržel pozorný kolemjdoucí, který ho na místě udržel až do příjezdu policistů,“ doplnila mluvčí. Další svědci pak poskytovali první pomoc zraněným osobám. Třicetiletý cizinec již byl obviněn z trestných činů těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž je stíhán vazebně,“ uvedla ještě mluvčí. Na záznamu z kamer v metru jsou zachyceni svědci, kteří byli pravděpodobně přítomni počátku incidentu a mohou tak pomoci rozplést tento příběh. Jedná se zejména o osoby, které jeli s trojicí v prvním vagónu této soupravy metra. Záznamy z kamer naleznete na tomto odkazu. Pokud máte k případu informace, kontaktujte prosím policii prostřednictvím linky 158.