VIDEO: Muž projížděl Pisáreckým tunelem na koloběžce v protisměru, nadýchal 2 promile

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci městské policie byli svědky nebezpečného počínání jednatřicetiletého muže, který vjel do Pisáreckého tunelu do protisměru. Navíc byl ještě pod vlivem alkoholu, nadýchal 2 promile.

Hlídka kontrolující okolí si všimla řidiče koloběžky, který jel v protisměru a kličkoval mezi dvěma pruhy. Protijedoucí auta musela rychle brzdit a bylo velkým štěstím, že nedošlo k nehodě. Strážníci muže zastavili a vyzvali k předložení dokladů. Dotyčný se sotva držel na nohou, bylo tedy jasné, že je pod vlivem alkoholu. „To potvrdil sám muž, přiznal se, že před jízdou hodně pil,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Své počínání omlouval tím, že danou situaci nezvládl a do protisměru prý vjel omylem. Dechová zkouška přinesla hodnotu dvě promile alkoholu v krvi, muži zákona ho tedy pobídli, aby koloběžku odstavil. Po konzultaci s republikovou policií se případem bude nadále zabývat správní orgán a muž je podezřelý ze dvou dopravních přestupků.