VIDEO: Přepadl, zbil a okradl cyklistku u přehrady. Kriminalisté pátrají po muži z videozáznamu

Zdroj: Policie JMK

BRNO – Na začátku června si vyjela výlet do okolí Brněnské přehrady třiadvacetiletá cyklistka. Výlet se ale změnil v hodně nepříjemný zážitek, protože byla přepadena.

Žena zastavila na lesní cestě v místech zvaných Kočičí žleb nad Rakoveckou zátokou, aby se v mobilní aplikaci ujistila o správnosti své cesty. Z nedalekého křoví vystoupil muž a nejdříve ji slovně, a pak i fyzicky napadl. Ženě se sice podařilo z místa utéct, ale nechala opuštěné svoje kolo a batoh s osobními věcmi, doklady a platební kartou. Když se žena po nějaké době vrátila na místo, našla tam jen své kolo. „Kriminalistům se v průběhu vyšetřování případu podařilo získat informace o tom, že nedlouho po přepadení byla odcizená platební karta použita v trafice v obchodním centru v Bystrci. Na videozáznamu z bezpečnostních kamer centra se pohybuje muž na zádech s odcizeným modrým batohem s neobvyklým geometrickým vzorem. Muž by mohl kriminalistům poskytnout důležité informace k přepadení,“ vysvětlil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Muž je asi pětadvacetiletý, má štíhlou postavu, černé vlasy střižené na ježka s čelní pleší. Oblečený byl do šedého tenkého svetru s dlouhým rukávem, modrých riflí a černých sportovních bot. „Informace k jeho totožnosti můžete sdělit vyšetřujícím kriminalistům na tísňovou telefonní linku 158. Policie děkuje za spolupráci,“ doplnil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.