Vydejte se do zámeckého sklepa na výstavu o pivu

Blansko – muzeum Blanenska si pro své návštěvníky nachystalo vskutku zajímavou výstavu s příznačným názvem O pivu, vaření i pití v minulosti a dnes.

Výstava se koná ve sklepení blanenského zámku, což ještě více umocňuje jedinečnou atmosféru. Dozvíte se historii tohoto lahodného moku, nahlédnete do dávné minulosti, do prvního pivovaru na světě i do novější historie blanenského kraje, kdy zde bylo pivovarů více než dvacet. Zjistíte, jak se pivo vaří a na konci budete dokonce umět rozeznat různé druhy piv.

Kromě teoretických informací na vás čekají i ty praktické. Sklepní hospůdka blanenského zámku nabídne točené pivo Ohrada z Vísek. Příležitost k ochutnání točeného piva i získání nových informací to bude jedinečná, nenechte si ji ujít!

Výstavu můžete navštívit v Muzeu Blanenska, na Zámku v Blansku až do 31. října 2021 každý den kromě pondělí v době od 10.00 do 17.00. Vstupné je ve výši 80 Kč, snížené 40 Kč. Lze uplatnit i další slevy – více informací naleznete na stránkách Muzea. Přijďte, jste srdečně zváni!