Zlínský kraj čekají tropické dny, vystřídají je silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nadcházející dny se ponesou ve znamení velmi proměnlivého počasí. Zatímco středa a čtvrtek přinese tropické teploty dosahující až 36 °C, v noci na pátek se objeví silné bouřky s kroupami a nárazovým větrem.

Ve středu uvítá region jasná až polojasné obloha, pouze při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle mohou vyskytnout přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat od 29 do 32 °C. Ve čtvrtek rtuť teploměru vystoupá ještě o několik stupňů výš. Naměřit bychom mohli až 36 °C.  Meteorologové v tuto dobu varují před vysokými teplotami i nebezpečím požárů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Slunečné dny ukončí noc ze čtvrtku na pátek. Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu upozornili na výskyt silných až velmi silných bouřek s přívalovým deštěm, který může přinést až 50 milimetrů srážek. Objevit se mohou i kroupy a nárazový vítr o rychlosti kolem 90 km/h. Předběžná výstraha prozatím platí až do půlnoci z pátku na sobotu.