Dostavba rizikové křižovatky má stavební povolení

Ilustrační foto

VSETÍN – Rekonstrukce křižovatky nad čerpací stanicí Shell dostala stavební povolení. Práce by mohly začít v příštím roce.

Křižovatka na silnici I/57, kdy řidiči přijíždějící od Valašského Meziříčí musí do Vsetína vjíždět odbočením doleva, se stala osudnou již mnoha lidem. Podobně nebezpečné je i odbočování z centra Vsetína doleva směrem na Ústí. Z toho důvodu se vybuduje takzvaná rampa Mostecká, tedy připojovací pruhy, které u komplexu Kotovo propojí okružní křižovatkou silnice I/57 a I/69. „Motoristé, jedoucí od Valašského Meziříčí a směřující do centra Vsetína nebo na Zlín, tak sjedou ze silnice I/57 odbočením vpravo po rampě k nové okružní křižovatce. Ti, kteří naopak z centra města nebo od Zlína míří k Ústí, vyjedou od okružní křižovatky u Kotova po připojovacím pruhu na silnici I/57. V obou případech odpadne nebezpečné odbočování vlevo, které je nyní na křižovatce nad čerpací stanicí Shell tím největším problémem,“ přiblížil starosta Jiří Růžička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ještě letos proběhne výběrové řízení na zhotovitele stavby, práce jsou naplánovány na roky 2022 – 2024 a celkové náklady se vyšplhají na 150 milionů korun. Na rampu Mostecká naváže stavba nové přístupové cesty do sídliště Rokytnice a přes Lapač na parkoviště za vlakovým nádražím. Letos v září také odstartuje rekonstrukce vlakového nádraží a přednádražního a zanádražního prostoru. Po dokončení okružní křižovatky město přistoupí také k opravám chodníků podél výpadovky na Zlín v okolí Kotova.

Zdroj: město Vsetín