Jihlava vyhlásila novou soutěž: Hlasujte pro nejlepší akci roku

JIHLAVA – Město se rozhodlo podpořit po pandemii pořadatele kulturních akcí a projektů. Vzniklo tak nové ocenění, které každoročně vyzdvihne výjimečný kulturní zážitek nebo událost. Vybrat nominované a následně hlasovat bude moci prostřednictví ankety i široká veřejnost.

Nápad na nové ocenění se zrodil v hlavě radní pro kulturu Silvie Čermákové. „Důvodem vyhlášení soutěže v roce 2021 je podpora a motivace všech, kteří čelí současné těžké situaci. Kulturní oblast patří k těm, na které nejcitelněji dopadly důsledky pandemie, proto chceme poděkovat a ocenit ty, kteří to nevzdali a pomáhají ukázat, že o kulturu stojí za to pečovat,“ uvedla Silvie Čermáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Průběh soutěže

Do soutěže lze přihlásit kulturní akce konané v roce 2021. Od července je možné vyplnit anketní lístek, který je k dispozici na jednom z turistických či městských informačních center, popřípadě elektronicky na webu města pod tímto odkazem. Kdokoli z veřejnosti může nominovat akci ve dvou kategoriích – Kulturní událost roku a Inovativní kulturní počin, tedy objev roku. Podmínkou pro nominaci je konání akce na území města Jihlavy.

Uzávěrka nominací bude v lednu příštího roku, v únoru proběhne vyhodnocení ankety, kdy bude moci veřejnost hlasovat v obou kategoriích.  „Vybrány budou čtyři akce – dvě akce veřejností a dvě akce odbornou porotou, tedy kulturní komisí. Výsledky obou hodnocení budou předloženy Radě města Jihlavy ke schválení,“ doplnila radní.

Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním večeru v Horáckém divadle v Jihlavě na jaře příštího roku. „Ocenění bude nepeněžité formou uměleckého díla, které bude pro tuto příležitost originálně vytvořeno místním výtvarníkem, umělcem,“ dokončila Silvie Čermáková.